טלפון:5  קווי חוץ 6393111 03 פקס: 6391825 03        
סלולרי: 7595959 057
ריבל 18 תל אביב
yoav@keshet-in.co.il

   דף הבית  |  שירותים  |  התמחויות  |  למה לצפות?  |  מידע חשוב  |  קישורים  |  צור קשר  |  טפסים 

חדשות המשרד

 
   

 

 

קישורים מהירים

 


  משרד הרישוי

  בדיקת רכב גנוב במשטרה

  בדיקת שעבודי רכב

  השוואת עלות ביטוח החובה

  חידוש רשיונות באינטרנט

  איגוד השמאים

  איגוד המוסכים

  מצלמות תנועה בנתיבי איילון

  מפת מכמונות המהירות

  דוחות תנועה מדור הייעוץ

 

 
 

מסמכים חשובים

 

 זכויות בעל רכב שרכבו נפגע בתאונה

 

 

 בג"צ השמאים

 

 

 גביית דמי ביטוח במקרה של טעות בדגם הרכב המבוטח

 

 

 הסדר השמאים

 

 

 הסכם השמאים

 
 

מידע חשוב


שאלות:

1. האם כדאי לי לתבוע את פוליסת המקיף במקרה של תאונה באשמת צד ג' ?

2. האם כדאי לי לבחור שמאי מרשימת חברת הביטוח או שמאי עצמאי ובלתי תלוי ?

3. האם עלי לבחור "מוסך הסדר "מתוך רשימת חברת הביטוח או מוסך אחר כרצוני?

4. שמאי מטעם המבטחת בדק את מכוניתי ואין אני מרוצה מפסיקתו,האם אני זכאי להזמין שמאי פרטי ?

5. איני מרוצה מאיכות וטיב תיקון הרכב במוסך,היכן אני מתלונן ?

6. איני מרוצה מדרך טיפול חברת הביטוח בתביעתי,היכן אני יכול להתלונן ?

 

 

תשובות:

1. באם אין לך קשיי מימון לסכום תיקון הנזק ו/או המוסך נותן לך אשראי לאורך זמן,אזי בודאי שכדאי לך לתבוע את צד ג' בתנאי שאשמתו לתאונה ברורה. תביעת צד ג' הינה תביעת נזיקין ולא תביעה ע"פ פוליסה כתביעה למקיף,לכן אתה זכאי לפיצוי ע"פ הנזק שנגרם לך בפועל ולא ע"פ מגבלות פוליסה,לדוגמה: אתה זכאי לפיצוי בגין רכב שכור כאשר הנך מוכיח כי הרכב חיוני לך בכל תקופת שהותו במוסך לצורך תיקון.

מסכום התביעה לא מופחתות לך השתתפויות עצמיות לנזק ולירידת הערך. הנך זכאי לפיצוי בגין חלקים נוספים שניזוקו ברכב ולא כלולים בבטוח מקיף,כגון: מערכת- קול,ספויילרים, מערכות מיגון וחפצים אישיים שניזוקו.

סכום ירידת הערך הינו ע"פ מצב השוק ולא ע"פ טבלאות של חברת הביטוח (ועדת ששון) שאינן משקפות את ההפסד האמיתי שנגרם לרכב כתוצאה מהתאונה. אינך מפסיד את הנחת העדר תביעות בעת חידוש הביטוח. הנך חפשי וזכאי לבחור מוסך ושמאי הנאמנים עליך ללא כל לחץ של הסוכן וחברת הביטוח.

חזור לראש הדף


2. כשיש לך נזק ברכב, שולחת לך חברת הביטוח שלך(הנתבעת) את נציגה שהוא לצורך הענין שמאי רכב, שמקבל את שכרו ממנה ונתון לפיקוחה,השמאי מגיע לרכב שלך, ע"מ להעריך כמה היא הנתבעת צריכה לשלם לך.

האם נראה לך, במצב הנתון, כי שמאי זה ישמור על האינטרס שלך (כלקוח מזדמן עבורו), או שיעדיף את האינטרס של זאת שעל שולחנה הוא סמוך ומקבל ממנה פרנסה והנחיות מדי יום ?

אולם, אם אתה מבין את ניגוד האינטרסים שבו נתון השמאי ,ניגוד אינטרסים שגם בג"צ נתן עליו את דעתו (ראה בג"צ השמאים). אזי בודאי שכדאי לך לפנות לשמאי עצמאי מטעמך ע"מ לקבל חוות דעת מקיפה והוגנת ללא כל משא פנים וללא אימת המבטחת.

כי ברור לכל, שכאשר תובעים גוף או אדם בתביעה משפטית אנו לא מקבלים עלינו את יצוגו של העו"ד של אותו נתבע. אלא ממנים עו"ד משלנו שמקבל מאיתנו את שכרו וחובת הנאמנות שלו היא לנו בלבד.

לסיכום: פניה לשמאי  עצמאי ובלתי תלוי ישרת ויגן על האינטרסים שלך תוך מקצועיות והגינות, וזאת ללא משוא פנים וללא מורא של הנתבעים.

חזור לראש הדף


3. מומלץ לבחור מוסך שהנך מכיר וסומך על איכות עבודתו,ישנם חברות ביטוח אשר מודדות את מוסכי ההסדר שלהם ע"פ תביעה ממוצעת, דבר הממריץ את המוסך לצמצם את עלות התיקון ככל האפשר וזאת כמובן על חשבונך ועל חשבון איכות התיקון של מכוניתך,כלומר,חלקים אשר ראוי כי יוחלפו מתוקנים ואיכות התיקון הינה לעיתים לא ברמה הסבירה. בעיקרון, אסור למבטחת, סוכן ביטוח או שמאי ללחוץ, לשכנע או לחייב לקוח לפנות למוסך מסויים.


חזור לראש הדף


4. כן, ומומלץ לעשות כך, עלות חוות הדעת הנוספת הינו שולי לנזק שיגרם לך כספית, במידה ויקופחו זכויותיך, יתר על כן, במידה ויש חילוקי דעות בן השמאים, קיים מוסד לבוררות, והיה כי השמאי מטעמך צודק, אזי ישולם לך שכרו ע"י הנתבעת. כמו כן הינך זכאי להתלונן בפני איגוד השמאים במידה והשמאי חבר באיגוד זה.

 

חזור לראש הדף


5. במידה והמוסך הינו חבר באיגוד המוסכים, יש לפנות לאיגוד זה בתלונה, מוסדות האיגוד יטפלו בפניתך בהגינות, במידה ואינך מרוצה מדרך טיפולם הנך זכאי לפנות למשרד התחבורה ולהתלונן שם. להלן כתובות לתלונות: איגוד המוסכים וכן משרד התחבורה.


חזור לראש הדף


6. כמובן שפתוחה לך הדלת להגיש תלונה בבית משפט, אולם הנך יכול לפנות בתלונה למפקח על הביטוח ביחידה לפניות הציבור.


חזור לראש הדף

 

 

כל הזכויות שמורות 2005 © קשת שמאים
עיצוב ופיתוח ע"י
יוניקו